Sprawdź, jak możesz nam pomóc

Chcąc zapewnić godne warunki naszym podopiecznym, walczymy z licznymi trudnościami finansowymi.
Jako organizacja pożytku publicznego utrzymujemy się głównie ze wsparcia z 1,5% podatku, darowizn oraz środków zebranych w trakcie różnego rodzaju akcji charytatywnych. Obecne procesy inflacyjne oraz wszystkie wcześniejsze podwyżki będące następstwem COVID-19 doprowadziły do tego, że sytuacja finansowa hospicjum jest dramatyczna.

Co miesiąc brakuje nam średnio 100 tys. zł, które dokładamy z rezerwy utworzonej z darowizn.

Świadczenia z NFZ wypłacane hospicjum wystarczają nam jedynie na wynagrodzenia dla personelu (bez składek ZUS). Sami musimy się martwić o pozyskanie pieniędzy na rosnące z dnia na dzień rachunki, na leki, na wyżywienie dla pacjentów, na środki dezynfekcyjne, środki ochrony indywidualnej, wywóz nieczystości i odpadów medycznych, na pralnię, serwis urządzeń medycznych i wszystkie przeglądy techniczne, na całą resztę potrzebną do sprawowania opieki

To ogromne koszty, w związku z czym szukamy pomocy wszędzie, gdzie jest to możliwe. 

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Darowizna - Wspieram hospicjum!

Wpłacam

Płatności realizowane przez

Gwiazdka z nieba
Przelew tradycyjny

HOSPICJUM IM. ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO, ul. Zdobywców Wału Pomorskiego 80, 75-136 Koszalin

PKO BP SA
86 1020 2791 0000 7302 0098 8204

Dla przelewów zagranicznych:
IBAN: PL 86 1020 2791 0000 7302 0098 8204

SWIFT/BIC: BPKOPLPW

W tytule wpłaty prosimy wpisać: “Darowizna”

wesprzyj nasze aktualne zbiórki

Utwórz skarbonkę na siępomaga.pl

Łączymy siły, by pomaganie było jeszcze prostsze!
Jeśli chcecie łatwo wesprzeć działania naszego hospicjum, od dzisiaj możecie to zrobić poprzez platformę Siepomaga.pl, która umożliwia organizacjom pożytku publicznego gromadzenie funduszy na cele statutowe.
Na stronie tej istnieje możliwość stworzenia Skarbonki Pomagacza, która umożliwi Ci zorganizowanie własnej zbiórki na rzecz naszego hospicjum i zaangażowanie jeszcze większej ilości osób w pomoc. Wszystkie wpłaty z Twojej skarbonki zostaną automatycznie przekazane na nasze cele statutowe.
Utwórz skarbonkę wchodząc na stronę: https://www.siepomaga.pl/organizacje/hospicjum-koszalin/skarbonki/nowa

1,5% Podatku
Jeśli zbliża się czas rozliczeń podatkowych, gorąco zachęcamy, abyście przekazali 1,5% Waszego podatku na rzecz naszego hospicjum.
Hospicjum sprawuje bezpłatną opiekę nad osobami terminalnie chorymi zarówno w ich domach, jak i w ośrodku stacjonarnym. Środki pozyskane z 1,5% stanowią co roku prawie połowę naszego budżetu i pozwalają nam sprawować opiekę nad większą liczbą pacjentów.
Prosimy więc – pamiętajcie, aby wpisać w PIT nasz KRS: 0000017241
Możecie też skorzystać ze specjalnie dedykowanego nam darmowego programu do rozliczeń online, dostępnego pod adresem: https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000017241/
Co roku pomagamy też bezpłatnie wypełnić PIT w siedzibie naszego hospicjum od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 13:00. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 94 340 36 96 celem ustalenia godziny spotkania.
Dziękujemy!

Darmowe rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

background
Działania naszego Hospicjum tylko częściowo są refundowane przez NFZ
Bez względu na formę oferowanej nam pomocy, każdy najmniejszy gest jest dla nas niezwykle cenny
Darowizny Rzeczowe
Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)

(ang. Corporate Social Responsibility, CSR) – to model biznesowy, który pomaga firmie być odpowiedzialnym społecznie – wobec siebie, swoich interesariuszy i społeczeństwa. Praktykując społeczną odpowiedzialność biznesu, firmy mogą być świadome wpływu, jaki wywierają na wszystkie aspekty społeczeństwa, w tym ekonomiczne, społeczne i środowiskowe.

Jest to szeroka koncepcja, która może przybierać różne formy w zależności od firmy i branży. Dzięki programom CSR, filantropii i działaniom wolontariuszy, firmy mogą przynosić korzyści społeczeństwu, jednocześnie wzmacniając swoje marki.

Działania CSR mogą pomóc w stworzeniu silniejszej więzi między pracownikami a korporacjami i pomóc zarówno pracownikom jak i pracodawcom poczuć się bardziej związanymi ze światem wokół nich. Pracownicy przekonani o słuszności podjętych działań, zaangażowani w ich realizowanie bardziej utożsamiają się z firmą.

Zapraszamy Państwa do współpracy w ramach społecznej współodpowiedzialności!

Dar Serca

W dniu 1 listopada prowadzona jest kwesta na koszalińskim cmentarzu komunalnym. Jest to akcja, w której biorą udział wolontariusze szkolni, ale bardzo chętnie przyłączają się do niej osoby dorosłe, m.in. władze miasta, radni, przedstawiciele instytucji, dziennikarze.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, dzięki czemu z roku na rok przybywa miejscowości, które dołączają się  do wspólnego kwestowania na rzecz podopiecznych hospicjum poprzez organizowanie zbiórek na terenach lokalnych cmentarzy. Podczas akcji Dar Serca, każdy może zostać wolontariuszem.

Gdy w dniu Wszystkich Świętych, odwiedzając groby swoich bliskich spotkasz w alejce kwestującego wolontariusza, nie odwracaj głowy. Zatrzymaj się i wrzuć choćby najmniejszy datek do puszki. Zebrane środki zapewnią naszym pacjentom większy komfort pobytu w hospicjum.

Pola Nadziei

Pola Nadziei to akcja, podczas której za datek do puszki darczyńca otrzymuje kwiatek. Ten kwiatek to żółty żonkil, symbolizujący kruchość ludzkiego istnienia ale też jedność z osobami cierpiącymi.

Jesienią na terenach przy szkołach i przedszkolach sadzone są cebulki żonkili. Po kilku miesiącach zaczyna się radosna część – wiosenna edycja niosąca wsparcie i nadzieję dla podopiecznych hospicjum.

Każdy może się dołączyć do tej akcji. Jako wolontariusz sadzący cebulki, rozdający kwiaty, lub jako darczyńca – wrzucający do puszki kwestarskiej.

Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku.

W 1998 roku po raz pierwszy w Polsce w krakowskich parkach zakwitły „Pola Nadziei”.
W roku 2003 „Pola Nadziei” stały się programem ogólnopolskim.

Celem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, ale także propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących.

Zbiórki Facebook

Wszyscy wiemy, jak potężną siłę mają w obecnych czasach media społecznościowe. Jest to najszybszy i chyba najprostszy sposób na dotarcie do bardzo szerokiego grona odbiorców bez większego wysiłku.

Ludzie spędzają godziny przewijając bez końca aktualności na FB, a wystarczą niecałe dwie minuty, aby zrobić coś naprawdę pożytecznego. Od jakiegoś czasu Facebook umożliwia przekazywanie datków oraz tworzenie zbiórek na szczytne cele. Odbywa się to w kilku bardzo prostych krokach, które nie powinny nikomu sprawić najmniejszej trudności.

Zbiórkę można utworzyć z okazji imienin, urodzin, ślubu, ważnej rocznicy, świąt – zapraszając znajomych do przekazywania datków zamiast prezentów, albo tak po prostu, bez powodu, z samej chęci niesienia pomocy potrzebującym.

Po utworzeniu zbiórki wystarczy udostępnić ją na swoim profilu i zaprosić znajomych do wsparcia bądź udostępniania informacji dalej.

Pieniądze, które uda Ci się zebrać zostaną automatycznie przekazane na nasze konto po zakończeniu zbiórki, więc nie musisz się martwić o żadne formalności.

Więcej informacji o zbiórkach znajduje się na stronie pomocy.

Pomaganie przez kupowanie
Aplikację Mobilną FaniMani w wersji na Androida i iPhone’a można (bezpłatnie, oczywiście) pobrać ze Sklepu Play i AppStore
Zamień kwiatki na datki

Dla tych, którzy zdecydują się na taki rodzaj wsparcia oferujemy gotowe kartki z informacją  dla Waszych gości. Wystarczy je wydrukować i umieścić w kopertach wraz z zaproszeniem.
Datki możecie zebrać samodzielnie do udostępnionej przez nas puszki, bądź poprosić o pomoc w zbiórce jednego z naszych wolontariuszy. Zebraną kwotę możecie następnie przekazać nam bezpośrednio, bądź po wcześniejszej konsultacji zakupić za zebrane pieniądze aktualnie niezbędne nam produkty.