Kampania „Pola Nadziei” prowadzona jest na całym świecie. Polskim koordynatorem, zgodnie z ustaleniami z MCCC w Wielkiej Brytanii, jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Pierwsze polskie „Pola Nadziei” pojawiły się właśnie w Krakowie w 1998 roku. Od 2003 roku akcja sadzenia cebulek żonkili jest organizowana w różnych miastach Polski przez hospicja, które dopełniły obowiązku zgłoszenia do kampanii.
Udział w akcji sadzenia żonkili, to symboliczny akt solidarności z umierającymi na chorobę nowotworową. Wiosną, kiedy żonkile zakwitną, odbędzie się szeroko zakrojona akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Ofiarodawcy otrzymają za swój „Dar Serca” – kwiat żonkila lub jego symbol. Celem prowadzonej akcji jest nie tylko pozyskiwanie środków finansowych, ale również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób w terminalnym okresie choroby.
I-sza część akcji – w dniu 17.10.2011r. cebule żonkili zostały posadzone przed siedzibą stowarzyszenia.
II-ga część akcji – w dniu 18.10.2011r. cebulki żonkili zostały posadzone przy Hospicyjnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Zadbali o to wolontariusze z Gimnazjum Nr 3, 9 i 11 w Koszalinie współpracujący z Centrum Wolontariatu. Uczestnicy akcji sadzili cebulki z nadzieją, że żonkile rozkwitną wiosną przyszłego roku i, że obdarują nimi wszystkich mieszkańców naszego miasta.
III-cia część akcji – w dniu 26.10.2011r. na pasie zieleni przy ul. Kasprowicza w sadzeniu cebulek żonkili uczestniczyli: wolontariusze z Koszalińskiego Centrum Wolontariatu pod opieką p. Zofii Hafke, strzelcy Związku Strzeleckiego „Strzelec” pod opieką Krzysztofa Rombalskiego, a także przedstawiciele lokalnych mediów.
W sumie wysadzono 1200 cebulek żonkili!! 
Dziękujemy: 
– p. Zuzannie Sugier z Zarządu Dróg Miejskich – za wydanie zgody na posadzenie cebulek w pasie drogowym,
– p. Annie Rogowskiej z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej – za przygotowanie rabaty i wypożyczenie narzędzi,
– p. Krystynie Wierzchowieckiej z Hospicjum – za czuwanie nad prawidłowym sadzeniem cebulek,
– p. Urszuli Łumianek i p. Juliuszowi Kisielowi z Hospicjum – za zaangażowanie i sprawne zorganizowanie akcji,
– p. Krzysztofowi Plewie z Hospicjum – za nagłośnienie akcji oraz informowanie i zapraszanie koszalińskiej społeczności do udziału w tym symbolicznym geście jedności z umierającymi na chorobę nowotworową.